GERMICIDNÍ ZÁŘÍČE
NÁVRHY OSVĚTLENÍ
CENTURY ITALIA
UV ZAŘÍZENÍ

UV LED

Tuto technologii lze použít kdekoli, kde má vodovodní kohoutek své uplatnění: v domácnostech, kancelářích, restauracích, sportovních centrech, ve výstavních halách, v obchodech, v karavanech, v plavidlech a na mnoha dalších místech.

VÝHODY UV LED

VÝHODY UV LED

  • Technologie, která neobsahuje rtuť

  • Bez plastů, používáme nerezovou ocel

  • Minimální náklady na energii a údržbu

  • Kompaktní rozměry

  • Neomezené množství cyklů zapnutí a vypnutí, bez předehřátí

  • Delší skladovací životnost

Firemní využití

Firemní využitíVyužití ve firmách (kanceláře, restaurace, sportovní centra, nákupní střediska, výstavní haly, lodě...)Soukromé využití

Soukromé využitíPro domácnosti (domy) či soukromé použití (lodě a karavany)Systémy dezinfekce vody pomocí LED technologie

Systémy dezinfekce vody pomocí LED technologie


Zmíněné výhody UV LED ve srovnání s tradičními nízkotlakými nebo středotlakými lampami učinily tuto technologii zajímavou pro některá použití.

UV LED systémy jsou v současné době vyvíjeny pro dezinfekci pitné vody a aplikacích v místě použití s výhodou nízké spotřeby energie a téměř žádné údržby.

UV LED dezinfekční systémy mají potenciál překonat omezení současných UV rtuťových lamp.

SITA, na pozadí zkušeností s úpravou vody od roku 1982, vytvořila první dezinfekční systémy UV LED, které jsou schopné ošetřovat respektive 1 a 2,5 l/ min, které nahradí nyní slavný UV 107Jaké jsou inovace zavedením LED technologií do světa UV

Jaké jsou inovace zavedením LED technologií do světa UV

Lepší znalosti dosažené v posledních letech vedly k vývoji zdrojů druhé generace UV záření: LED (Light Emitting Diode). Ve srovnání UV a LED-UV mají tyto lampy řadu výhod.

Na rozdíl od rtuťových UV lamp, které vyžadují několik minut, aby dosáhly 100% dezinfekčního výkonu, jsou LED schopny okamžitě využít maximum svého výkonu. To otevírá dveře novým možnostem UV dezinfekce s přerušovaným nebo pulzním prouděním.

UV-C LED jsou proto vhodné pro diskontinuální provoz, protože nemají technologický limit rtuťových UV lamp, které umožňují omezený počet denních zapalování (5 nebo 6). Tento postoj LED lze využít ve vysoce diskontinuálních aplikacích, jako jsou domácí čisticí systémy.

Extrémně malé rozměry umožňují vkládat LED diody do konkrétních částí jednotek a optimalizovat využití.

Pro zvláštní aplikace je možné zvolit LED diody se zvláštními vlnovými délkami. To umožňuje získat nejefektivnější vlnovou délku a čelit tím druhům bakterií.

UV lampy vyměňují teplo přímo s vodou, která má být ošetřena, zatímco LED vyměňuje teplo přímo mimo jednotku. Kromě toho jsou UV lampy silně ovlivněny teplotou vody. V neposlední řadě LED neobsahují rtuť, zatímco běžné UV lampy ano.

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít