GERMICIDNÍ ZÁŘÍČE
NÁVRHY OSVĚTLENÍ
CENTURY ITALIA
UV ZAŘÍZENÍ

Aquakultura

Kvalita vody je klíčová pro provozovatele aquakultury. Špatná kvalita vody má dopad na schopnost úspěšného vylíhnutí vajec, růst mladých ryb a vypěstovat silný a zdravý rod, takže jsou samozřejmě prováděny velké investice do systémů na čištění vody. Chemické metody, které jsou v odstraňování některých mikrobů narozených ve vodě sice efektivní, zde ovšem mohou zanechat škodlivé vedlejší produkty a s tím spojené riziko podlehnutí rodu neúmyslným předávkováním.

Použití UV ošetření v rybích farmách a inkubátorech vyústí v čistou zdravou vodu s mikroby, které jsou prokázané jako neškodné a také ty , které si mohou vybudovat imunitu vůči chemickému ošetření. Vlastníci farem a inkubátorů užívající UV vodní dezinfekci mohou benefitovat ze zdravějších a větších ryb či měkkýšů tak jako z možnosti rozšíření rodu bez zvýšeného rizika onemocnění.

Zoo a akvária také vyhledávají UV dezinfekci k poskytnutí zdravého podvodního prostředí pro ryby, dále k předcházení šíření přenosných nemocí a nového rodu, který by mohl přinést nové neidentifikované patogeny do systému. UV dezinfekce poskytuje bezpečné a všestranné řešení bez chemikálií, které může být použito v sladkých, poloslaných i slaných vodních aplikacích pro dezinfekci přítokové, recirkulované a odpadní vody z tanků.

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít