GERMICIDNÍ ZÁŘÍČE
NÁVRHY OSVĚTLENÍ
CENTURY ITALIA
UV ZAŘÍZENÍ

Ropa & Plyn

Produkce plynu

S příchodem nového horizontálního vrtání plynu, jako je fracking, jsou studny horizontálně vrtány do břidlicových útvarů obsahujících zemní plyn. Vrty jsou poté rozlámány a využívají až 5 milionů galonů vody na každý vrt, načež uvolňují plyn pro sběr na povrchu.

Klíčovým argumentem proti použití frakcí je chemické složení vody po dokončení procesu. Odpadní voda z frakčních vrtů musí být zachycena, poté znovu použita nebo zneškodněna. Tradiční dezinfekce chemikáliemi může být drahá a nebezpečná pro lidi. Operátoři se stále více obrací na UV dezinfekci jako bezpečnější a levnější metodu nakládání s odpadními vodami.

Produkce Ropy

Voda se také významně používá v průmyslových odvětvích při těžbě ropy a taky na moři. Velké množství vody může být vstřikováno do vrtu, aby vytlačila ropu na povrch. Voda může být před vstřikem ošetřena UV zářením pro mikrobiální kontrolu, která má zabránit biologickému znečištění potrubí, jakožto i korozi a překážkám způsobeným růstem bakterií.

Před UV dezinfekcí byla injektážní voda s odpadem ošetřena různými chemikáliemi, avšak údržbáři zjistili, že různé chemické látky mohou mít nežádoucí účinky na složení oleje nebo vzájemně reagovat, což omezuje jejich účinnost.

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít