GERMICIDNÍ ZÁŘÍČE
NÁVRHY OSVĚTLENÍ
CENTURY ITALIA
UV ZAŘÍZENÍ

Zdravotní péče

V závislosti na aplikaci, kterou používáte, může být dezinfekce UV zářením jediným použitým procesem (například pro dezinfekci vzduchu nebo čištění odpadních vod), nebo by mohla být provedena spolu s tradičními metodami čištění za účelem vytvoření vylepšeného a vysoce účinného režimu čištění.

Příkladem tohoto druhu je zavedení UV dezinfekčních lamp v nemocnicích k čištění pacientských místností. Manuální čištění místností stále provádějí pracovníci nemocnice, ale časová omezení mohou znamenat, že důkladné čištění všech povrchů (s dostatečnou dobou kontaktu dezinfekčních chemikálií) není možné. Kromě toho některé HAI (infekce získané v nemocnici), jako jsou MRSA a C. Difficile, vyvíjejí odolnost vůči čisticím chemikáliím nebo jsou přepravovány ve sporech, které mohou být vynechány tekutými dezinfekčními prostředky.

Použití systému UV dezinfekce pro zlepšení manuálních metod čištění poskytuje dodatečně ochranu. Vědci na Lékařské fakultě Univerzity Duke University v USA zjistili, že používání standardních diagnostických programů proti UV zářením výrazně snížilo přenos vybraných bakterií u pacientů, kteří zůstali přes noc v místnosti, kde byl dříve infikovaný pacient léčen.

UV dezinfekce se používá také v nemocnicích v podobě dezinfekčních skříní pro čištění chirurgických nástrojů a dalších zařízení a pro dezinfekci vzduchu. Průběžný výzkum možných aplikací germicidních UV lamp je takový , že se vyvíjí více systémů, které zajišťují optimální kontrolu infekcí v nemocnicích po celém světě. 

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít