GERMICIDNÍ ZÁŘÍČE
NÁVRHY OSVĚTLENÍ
CENTURY ITALIA
UV ZAŘÍZENÍ

Jak UV dezinfekce funguje ?

Roku 1877 vědci poprvé pozorovali silný sluneční svit dezinfikovat vodu. Všimli si, že cukr ve vodě se začal ukazovat tím, jak na něm začaly růst mikroorganismy, mezitím co voda s cukrem na přímém světle zůstala naprosto průhledná. Schopnost uměle vytvořit správnou délku vln UV světla lampami nám dává moc dezinfikovat různé tekutiny tak jako vzduch nebo povrch.

UV dezinfekce (také známá jako ultrafialová baktericidní ozařování) je metoda bez chemikálií, která používá krátko-vlnové ultrafialové (UV-C) světlo k ničení či inaktivaci mikroorganismů narušením jejich DNA. Zanechají se bez schopnosti provádět životně důležité funkce jako je reprodukce. Pří délce 254nm UV světlo může procházet buněčnou stěnou mikroorganismu, nevratně pozměnit strukturu DNA během několika sekund bez zanechání jakýchkoliv chemických vedlejších produktů jako výsledek.

Přesné a cílené "dávkování" je použito pro výpočet typu lampy potřebné pro různé aplikace a jak dlouho různé tekutiny, vzduch nebo plochy potřebují být vystaveny UV světlu, aby byly bezpečně dezinfikovány.

Dávkování zohledňuje intenzitu UV které lampy vytváří. UV propustnost (UVT) vody, vzduchu nebo povrchu (pokud je možno aplikovat) a množství času, kterým je látka dezinfikována je vystavená UV světlu.

Aquakultura UV dezinfekční systémy v inkubátorech, rybích farmách a akváriích umožnily provozovatelům chovat nebo udržovat úrodu zdravějšího rodu. Zjistit více Balení & Zpracování Hygienické zpracování a balení potravin, farmaceutických a kosmetických přípravků je nezbytné pro zajištění toho, aby se dostaly až k zákazníkovi stále ve vysoké požadované kvalitě. Zjistit více Laboratoře UV technologie je používaná ve farmaceutických výzkumech a zhotovení zázemí pro produkci ultračisté procesní vody, tak jako k dezinfekci vzduchu, ploch a laboratorních nástrojů. Zjistit více Námořní průmysl UV dezinfekce je používána v námořním průmyslu pro zacházení s balastní vodou a také jako pokročilé čistění odpadní vody či systémy na pitnou vodu. Zjistit více Odpadní voda UV dezinfekce odpadní vody je proces bez chemikálií, který prokáže škodlivé mikroorganismy bezpečnými a zajistí vodu pro obyvatele, pracovníky a flóru a faunu která obývá místní vodní útvary. Zjistit více Pitná voda UV dezinfekce je nyní vyzkoušená, otestovaná a důvěryhodná metoda pro komunální a domácí pitnou vodu všude na světě. Zjistit více Potraviny & Nápoje Producenti potravin a pití čím dál tím víc přecházejí na baktericidní lampy, aby zajistili, že potraviny, nápoje a oblasti, v kterých produkují, jsou bez nežádoucích patogenů. Zjistit více Ropa & Plyn Jak na pevnině tak na příbřeží potřebuje je pro produkci ropy a plynu nutné velké množství vody, která se používá na běh, chlazení a opětovné použití. Zjistit více Těžba surovin UV dezinfekce vody je používána v těžbě kde zajišťuje vyhovění směrnici a předchází vypouštění nebezpečné vody. Zjistit více Vodní prostředí UV dezinfekční systém je bezpečná a efektivní metoda, jak zajistit dobrou kvalitu vody v bazénech a vodních parcích všech velikostí. Zjistit více Zahradnictví UV dezinfekce je populární zacházení s vodou v odvětví zahradnictví, jelikož nevytváří chemické vedlejší produkty, které mohou stresovat rostliny a tím snižovat jejich kvalitu. Zjistit více Zdravotní péče Germicidní lampy jsou používány na dezinfekci pokojů pacientů, vybavení a vzduchu v nemocnicích. Tím pomáhají nemocnici v boji proti infekcím. Zjistit více
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít